تبلیغات
وبلاگ تخصصی زمین شناسی - طنز

طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


وبلاگ تخصصی زمین شناسی
دانستن کافی نیست،باید به دانسته ی خود عمل کنید.
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390 توسط سپهوند پور

:طنز

 

مشخصات زمین شناس:

 

زمین شناس انسانی است سر سخت و سنگ دل به سختی الماس. باصورتی به سان آتشفشان افروخته. که مدام سنگ روی یخ می شود و غذای مورد علاقه او نان سنگگ و بیماری او سنگ کلیه است. در کتاب باستانی مربوط به زمین شناسی از علمای این علم چنین نقل شده است: "... و بترس از روزی که دو زمین شناس باهم ازدواج کنند، چرا که به هنگام دعوا چیزی بر سر و صورت یکدیگر زنند سنگ است و فقط سنگ و آنکه ارادت بیشتری نسبت به همسر خود داشته باشد سنگ سخت تر بر او زند"

 اندر حکایات کامبیز:طنز

- آورده اند که در ممالک گروه زمین شناسی مردی بود کامبیز نام و این کامبیز را عادت چنان بود که همیشه در راهروی گروه برفتی و بیامدی و بر چهار راه گروه بیاستادی و به استادن نظر افکندی و از هیبت ایشان نهراسیدی و دل در گرو مهرشان داشتی.

 

و در پایان ترم چنان اتفاق افتاد که در راهروی گروه دری دید بسته و جمعی پریشان حال، گریان و چیزی از بینی شان روان، که در پشت آن ایستاده و نشسته. جلو رفت و گفت : در باز کنید . آن نشستگان گفتند:"این ما را گرفته است" و گفتند : ای کامبیز هفت شبانه روز است تا ما در پشت این در به انتظار نشسته ایم و کس در باز نمی کند. پس بر سکویی بالا آمد و گفت : ای جماعت اگاه باشید که من در این در، اندر شوم و ببینم آنچه لازم باشد و بگویم آنچه بگویم .

 

سوم بار گفت : باز کنید و الا آنچه کنم. نشستگان را از هیبت آن آب در دهان بخشکید و برق از چشمشان بجهید و نزدیک بود که مرغ جانشانشان از قفس تن پرواز کند.

 

پس ناگاه در باز شد و دستی برآمد و آن کامبیز را در کشید و با صدایی مهیب ببست. ساعتی ببود .. باز آمد، هفت اندامش وارفته و صورتش عین کش شلوار کش آمده. پرسیدند چه شده ؟ .گفت : میزی دیدم ، اوراق امتحان بر آن گسترده، گفتند : بنشین ، نشستم، گفتند : برگه ات را برگیر و نظر کن، دیدم ، .. شماره کن ، شمردم، برو .... آمدم و ....

 

جماعت گفتند ش : ای کامبیز به اعتراض می روی یا به التماس باز می گردی یا به پیدا کردن واسطه

 

گفت: نه این که من می بینم از اعتراض بهراسد و نه من جراتش دارم !! نه التماس در گوشش افتد و نه التجاا و نه واسطه پذیرد ونه واسطه دارم! پس می روم از حالا برای ترم آینده درس (...) را از بر کنم.    و این بود حکایت بیست و اندی از پنجاه بر در نشسته که خدا یاریشان باد.

 

 خبر فوری (خیلی سال بعد): طنز

 

آقای ... کماکان در سر کلاس درس آز آذزین حاضر می شود و پس از این مدت کشف نموده پیژونیت، پیروکسن فقیر از کلسیم است

 

میکروسکوپ شماره یک آزمایشگاه میکروسکوپی با زحمات خیلی ساله حاج آقا پورقناد و با کمک دانشمندان آلمانی و با سرپرستی اشلوئن باخیا سنتره شد. لازم به ذکر است بخاطر این موفقیت ، ایشان به عنوان مرد علمی سال اتخاب شدند.

 

دانشمندان پس از تحقیقات بسیار بر روی فسیل های آزمایشگاه درس ماکروفسیل متوجه شدند که دانشجویان قبلی (خیلی سال قبل)از چه نوع خطی برای نوشتن استفاده می کردند. همچنین از چه نوع روان نوسیهایی !! و به سطح بالای علم و فرهنگ آن زمان پی بردند.

.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک