تبلیغات
وبلاگ تخصصی زمین شناسی - حرکت یک خرده سیاره عظیم به سمت زمین

طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


وبلاگ تخصصی زمین شناسی
دانستن کافی نیست،باید به دانسته ی خود عمل کنید.
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 2 بهمن 1390 توسط سپهوند پور
دانشمندان از مشاهده یک خرده سیاره خبر داده اند که تا دو روز دیگر به زمین نزدیک خواهد شد. بزرگی این خرده سیاره به اندازه یک ناو هواپیمابر است.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی،این خرده سیاره روز سه شنبه از بین مدار کره زمین و ماه خواهد گذاشت. دانشمندان ناسا اعلام کرده اند کاملا اطمینان خاطر دارند که این خرده سیاره تهدید به شمار نمی رود.

تصاویر منتشر شده از این خرده سیاره گویای آن است که ساعت ده و سی دقیقه صبح روز سه شنبه به وقت گرینویچ در نزدیکترین فاصله از زمین قرار خواهد گرفت.

در این مقطع فاصله این خرده سیاره از زمین حدود سیصد و پنجاه هزار کیلومتر خواهد بود. این سیارک (YU-55) نام دارد. این بزرگترین خرده سیاره ای است که در سی و پنج سال گذشته با چنین فاصله ای از زمین حرکت می کند.

باتوجه به فاصله ای که این خرده سیاره از زمین خواهد داشت، مطالعه آن از نظر اخترشناسی بسیار حائز اهمیت است. خرده سیاره هایی از این قبیل در منظومه شمسی فراوان هستند.

سازمان هوا-فضای امریکا، ناسا و دیگر سازمانهای فعال در زمینه اخترشناسی به صورت مرتب به پایش این خرده سیاره ها مبادرت می کنند تا از طریق آنها اطلاعاتی درباره تکوی ن کائنات به دست بیاورند.

.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک